|  | 

Reklama i internet

Ile trwa odprawa celna paczki?

img-responsive

Odprawa celna paczki to czynność, której nie da się uniknąć. Odprawie podlegają paczki, które przychodzą do Polski w ramach wymiany międzynarodowej i wymagają oclenia, bądź są pod tym kątem weryfikowane. Do odprawy celnej kwalifikują się paczki, które pochodzą z krajów niezrzeszonych w Unii Europejskiej, w tym również z Chin i USA, czyli dwóch najczęściej wybieranych w Polsce kierunków zakupowych. O tym jak przeprowadzana jest odprawa celna można przeczytać w Kodeksie Celnym, a głównym zadaniem tego postępowania jest eliminacja handlu nielegalnymi produktami oraz egzekucja płatności handlowych.

Odprawa celna zazwyczaj nie trwa długo. W większości przypadków szacuje się, że cały proces będzie trwał jeden dzień. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy dostarczymy wymagane dokumenty oraz czy będą one prawidłowo wypełnione. Wśród dokumentów, które są niezbędne w prawidłowym procesie celnym oraz zdecydowanie przyspieszą czynności administracyjne będa między innymi faktura, karta odprawy celnej (zamiennie z upoważnieniem do odpraw celnych) oraz odpowiednie oświadczenie, które zaświadczy co znajduje się w paczce. Jeżeli dokumenty wypełnione zostały w zgodzie z prawdą i prawidłowo to odprawa celna będzie szybką formalnością.

Co warto wiedzieć?

Bardzo ważne w procesie celnym jest uwzględnienie, z jakiego terytorium spodziewamy się paczki lub skąd towar importujemy. Choć procedura na pozór wydaje się bardzo podobna to jednak dokumenty będą się różniły w zależności od tego, czy przesyłka jest z kraju Unii Europejskiej, z Chin, czy z USA. Warto mieć to na uwadze, aby zaoszczędzić sobie nerwów i czasu w trakcie odprawy celnej. Aby maksymalnie przyspieszyć ten proces, możemy skorzystać ze wsparcia specjalistów, którzy pomogą nam w przygotowaniu się do odprawy celnej. W tym wypadku zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę firmy https://www.eshopwedrop.pl/.

Skorzystanie z pomocy specjalistów może maksymalnie skrócić czas odprawy celnej, ponieważ są oni zaznajomieni ze standardami celnymi oraz przechodzili przez te czynności wielokrotnie. Ponadto pomogą bezbłędnie wypełnić dokumenty, dzięki czemu zaoszczędzą nam nie tylko nerwów, ale również czasu oraz pracy, która wymagana jest w trakcie tego procesu. To dobry moment, by część obowiązków skonsultować lub scedować na kogoś innego.

ile-trwa-odprawa-celna-paczki

ABOUT THE AUTHOR