Press ESC to close

Gra Red Dead Redemption

Red Dead Redemption to gra rozgrywana z perspektywy trzeciej osoby w otwartym świecie, co pozwala graczowi na swobodną interakcję ze światem gry. Gracz może podróżować (głównie konno i pieszo) po wirtualnym świecie, fabularyzowanej wersji Zachodnich Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Strzelaniny podkreślają mechanikę rozgrywki rewolwerowca, która pozwala graczom na oznaczanie wielu celów strzelania do wrogów w zwolnionym tempie.

Gra wykorzystuje system moralności, dzięki któremu działania gracza w grze wpływają na poziom honoru i sławy jego postaci oraz na to, w jaki sposób inne postacie reagują na gracza. W trybie gry dostępny jest tryb online dla wielu graczy, pozwalający maksymalnie 16 graczom uczestniczyć w rozgrywce opartej na współpracy i współzawodnictwie.

Gracz kontroluje Johna Marstona i wykonuje misje wg scenariusza z ustalonymi celami. Poza misjami gracze mogą swobodnie wędrować po otwartym świecie. Gracz może wchodzić w interakcje z otoczeniem i angażować się w walkę z wrogami, używając różnych broni palnej. Różne rasy koni są głównymi formami transportu, każdy o różnych atrybutach. Konie te muszą zostać oswojone, aby z nich korzystać. Gracz może wykorzystywać pociągi do szybkiego podróżowania, ale może również zatrzymać pociąg, grożąc pasażerom lub kierowcom lub zabijając ich. Niezabudowane tereny gry stanowią największą część świata gry, obejmującą różne surowe i rozległe krajobrazy ze sporadycznymi podróżnikami, bandytami i dziką przyrodą. Osiedla miejskie wahają się od odosobnionych gospodarstw rolnych do zatłoczonych miast. Oprócz amerykańskiego Zachodu gracz może również przemierzać fikcyjne meksykańskie państwo graniczące ze Stanami Zjednoczonymi.

Gra Red Dead Redemption jest jedną z najdroższych gier wideo w historii (szczegółowe informacje o tej grze znajdziesz tutaj: https://exgames.pl/towar/view/19/red-dead-redemption-2-pl). Gra zyskała uznanie krytyków za efekty wizualne, muzykę generowaną dynamicznie, grę głosową, rozgrywkę i fabułę. Gra zdobył kilka wyróżnień, w tym nagrody Game of the Year i jest uważana przez krytyków za jedną z najlepszych gier wideo w historii.

Więcej gier wydanych na konsole na PlayStation i Xbox znajdziesz w sklepie z grami ExGames.