|  | 

Inne

Pranie chemiczne w domu czy w pralni

img-responsive

Wiele osób zastanawia się, czy próbować prania chemicznego w domu, czy jednak zdecydować się na usługi profesjonalnej pralni. Większość decyduje się na pranie w domu, jednak nie wszystkie ubrania, w tym przede wszystkim płaszcze, kurtki i buty, nadają się do bezpiecznego prania w domowej pralce. W przypadku tego typu odzieży zdecydowanie lepiej i bezpieczeniej powierzyć ją specjalistom, którzy zadbają o wyczyszczenie ubrań i jednoczesne zachowanie ich wysokiej jakości i trwałości.

Pralki domowe cechują się tym, że ubrania w nich pierzemy na mokro. W związku z tym, że coraz częściej pranie odbywa się w pośpiechu, to nie zwracamy odpowiedniej uwagi na to, z jakich tkanin wykonano nasze ubrania oraz w jakim są stanie zabrudzenie. Błędna segregacja lub jej brak może sprawić, że uszkodzimy cenne zarówno pod kątem finansowym oraz sentymentalnym ubrania, które są wykonane z delikatnych tkanin. Takich błędów i skutków niestety nie można cofnąć, więc gdy nie jesteśmy w stu procentach tego pewni, warto zaufać specjalistom w pralni, którzy dobrze zadbają o nasze ubrania.

Dlaczego wybrać pralnię?

Pralnia to nie tylko wygoda, ale również duża oszczędność czasu oraz zasobów takich jak woda i energia elektryczna. Ze względu na skalę prania, pralnie chemiczne do tej samej ilości ubrań wykorzystują mniej wody i energii elektrycznej niż tradycyjne domowe pralki. Dodatkowo korzystanie z usług pralni może pozwolić nam na zaoszczędzenie co najmniej kilkunastu godzin tygodniowo, które możemy poświęcić na bardziej wartościowe czynności lub też odpoczynek i spędzenie czasu z bliskimi.

Jak trafić do dobrych specjalistów? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę “pralnia Warszawa” i mieszkańcy Warszawy bez problemu znajdą w pobliżu pralnię dla siebie. To samo dotyczy większości miast w Polsce. Dużą renomą i zaufaniem cieszy się sieć pralni EBS, gdzie postawiono na ekologiczne i skuteczne rozwiązania. To również miejsce, gdzie z powodzeniem możemy oddać odzież, która wymaga tzw. prania na sucho z użyciem odpowiedniego rozpuszczalnika chemicznego. Pozwoli nam to na odpowiednią dbałość o takie ubrania jak okrycia wierzchnie, czy też skórzane elementy naszej garderoby. Co wybrać? Pranie chemiczne w domu czy w pralni? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale na pewno w przypadku niektórych gatunków tkanin, w trosce o ich jakość, warto postawić na usługi specjalistów.

pranie-chemiczne-w-domu-czy-w-pralni

ABOUT THE AUTHOR