Press ESC to close

Pracownik zamiast agencji social media

Jeśli chcemy zaistnieć w sieci to musimy zadbać o social media. Już nie wystarczy prowadzenie profilu na portalu jakim jest Facebook. Ludzie chcą obserwować swoją ulubioną gwiazdę, producenta, itp., również w innych mediach społecznościowych jak na przykład Instagram, Snapchat i w wielu innych. Prowadzenie wszystkich profili jest niezwykle trudne, ponieważ zajmuje naprawdę masę czasu, a nie każdy może sobie pozwolić na to, aby ten czas przeznaczać tylko na tego typu zdania. Z pomocą przychodzą jednak różnego rodzaju agencje social media, które mogą nasze kanały w mediach społecznościowych prowadzić za nas. W wielu przypadkach jest to naprawdę bardzo dobre posunięcie, którego nie będziemy żałować.

Sam sobie nie poradzisz

O ile prowadzenie jednego konta w mediach społecznościowych można jakoś pogodzić, to już w przypadku większej ilości kont jest to naprawdę trudne. Obsługa social media przez zewnętrzną firmę może być bardzo pomocna. Można jeszcze rozważyć zatrudnienie osoby, która będzie odpowiedzialna za obsługę naszych kont w mediach społecznościowych.

Kiedy zatrudnić pracownika, a kiedy agencję?

Obsługa social media będzie bardzo kosztowna jeśli mamy wiele kont na portalach społecznościowych i chcemy, aby były one prowadzone przez agencję od social media. W takiej sytuacji znacznie lepszym wyborem będzie zatrudnienie osoby, która będzie zajmowała się tylko i wyłącznie kontami na portalach społecznościowych. Zadaniem takiej osoby będzie tylko i wyłącznie bieżące aktualizowanie kont i odpisywanie na wiadomości jakie bardzo często zostawiają osoby odwiedzające profile.
W większości przypadków wystarczy zatrudnienie jednej osoby, która będzie kosztować co najmniej połowę mniej niż agencja social media. Jeśli natomiast uznamy, że jednak potrzebujemy pomocy profesjonalistów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ostatecznie skorzystać z ich usług. Warto jednak na początek spróbować samemu prowadzić konta w social mediach, ponieważ naprawdę nie jest to nic trudnego, o ile mamy odrobinę czasu, którą możemy na tego typu działania poświęcić. W porównaniu pracownik a agencja social media wygrywa pracownik na etacie, o ile jest to osoba kompetentna!