|  | 

Reklama i internet

Jakich błędów na stronach internetowych powinniśmy się wystrzegać?

img-responsive

W internecie można znaleźć informacje dotyczące niemalże każdej dziedziny naszego życia. Na dodatek dość często świat rzeczywisty miesza się z wirtualnym. W sieci dostępna jest darmowa rozrywka, w postaci na przykład różnego rodzaju gier. Możemy również odwiedzać modne blogi internetowe w poszukiwaniu inspiracji. Wiele osób lubi szperać po internecie w poszukiwaniu rzeczy, które chce kupić dla siebie albo na prezent.

 

Popularne są sklepy internetowe z ubraniami, kosmetykami oraz z żywnością ekologiczną. Nic więc dziwnego, że wiele firm oferuje sprzedaż swoich produktów lub usług właśnie w internecie. Jeżeli jednak chcemy aby nasze produkty cieszyły się zainteresowaniem klientów, powinniśmy zadbać nie tylko o promocję sklepu, ale również o odpowiedni wizerunek naszej strony internetowej. Strona powinna być profesjonalnie przygotowana, dlatego jeżeli nie znamy się na informatyce, poprośmy o pomoc profesjonalistów. Jeżeli dobrze poszukamy uda nam się znaleźć dobrą firmę z rozsądnym cennikiem. Dobrze przygotowana strona internetowa powinna być przejrzysta i przyjazna. Wiele osób popełnia jednak liczne błędy. Najpopularniejsze błędy na stronach to mało profesjonalny adres www.

 

Dobrze by było, gdyby łatwo zapadał w pamięć naszych potencjalnych klientów. Bardzo często popełnianym błędem jest również użycie zbyt agresywnych kolorów na stronie. Ostre barwy są nie tylko nieprzyjazne dla naszego narządu wzroku, ale ich użycie oddziałuje również mało korzystnie na wizerunek firmy. Warto również pamiętać, że kolor tekstu i kolor tła nie mogą się zlewać. Tekst powinien być bowiem wygodny do przeczytania. Oczywiste jest również, że informacje powinny być przekazywane w sposób poprawny. Błędy ortograficzne czy wulgarne sformułowania to coś, co z pewnością odstraszy naszych odwiedzających.

 

Czynnikiem, który łatwo zniechęca potencjalnych klientów jest również bardzo powolne ładowanie się strony internetowej. Wykorzystywane zdjęcia i rodzaj czcionki również powinny być profesjonalne. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie ma ogromną moc. Mało atrakcyjne, źle wykonane zdjęcia sprawiają, że klienci szybko opuszczają stronę. Aby ustrzec się błędów, najlepiej przed przygotowaniem strony internetowej, przeczytać kilka poradników. Możemy również poodwiedzać strony znanych firm, aby przekonać się jakie elementy najbardziej przykuwają uwagę.

 

jakich-bledow-na-stronach-internetowych-powinnismy-sie-wystrzegac

ABOUT THE AUTHOR