Press ESC to close

Metody gry w sudoku

Sposobów spędzania wolnego czasu mamy mnóstwo. Jednym z ciekawszych jest na pewno ten, który nie tylko upływa w przyjemnej atmosferze, lecz także jest wykorzystywany. Tym samym warto przychylnym okiem spojrzeć na popularną łamigłówkę o nazwie sudoku. Tutaj nie trzeba specjalnie znać język, a raczej wymagane są zdolności do logicznego myślenia i upodobanie do liczb.

Jak grać w sudoku?

Do dyspozycji gracza jest diagram, który składa się z 9 x 9 kratek. Do tego jest on jeszcze dodatkowo podzielony na 9 wewnętrznych kwadratów. Zadaniem grającej osoby jest wpisanie w taki sposób cyfr w każdej z kolumn czy rzędzie, aby w poszczególnych kwadracikach znajdowały się wszystkie cyfry bez powtórzeń i pustych miejsc.

Gra ta może mieć wiele odmian i wszystkie cieszą się niemałą popularnością. Do tego sama forma rozgrywki bywa różnorodna. Gracz ma sposobność wypełniania planszy w sposób tradycyjny tj. w specjalnych zeszytach bądź też może być wykorzystany do tego celu program do rozwiązywania sudoku. Ten drugi wariant jest niezwykle interesujący, bo wspomniany program instaluje się w smartfonach. Dzięki temu rozgrywkę możemy prowadzić w dowolnych warunkach. Doskonałym przykładem może być nieco wolnego czasu w tramwaju czy autobusie. To, jaki wariant wybierzemy, tak naprawdę zależy od okoliczności, bo sama rozrywka podczas tej gry daje mnóstwo frajdy za każdym razem.

Reasumując, szukając niezobowiązującej rozrywki, która na dodatek stymuluje nas intelektualnie, próżno będzie znaleźć nam lepsze rozwiązanie niż sudoku.