|  | 

Reklama i internet

Facebook rajem dla firm?

img-responsive

Facebook jest miejscem, z którego korzystają nie tylko osoby prywatne ale również firmy. Dziś Facebook daje firmom wiele możliwości od posiadania i prowadzenia strony jaką jest fanpage, po prowadzenie sklepu i sprzedawanie własnego produktu. Z tego też powodu coraz więcej firm, które dotychczas sceptycznie podchodziło do posiadania konta na tym portalu społecznościowym decyduje się na jego założenie.

Dla jakich firm Facebook?

Tak naprawdę nie ma reguły co do tego jaka firma powinna prowadzić konto na Facebooku. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie i trafić do sporej grupy odbiorców. Facebook dla firm jest dziś nie tylko miejscem reklamy produktów i usług ale również miejscem, gdzie klienci mogą kontaktować się z firmą, zadawać pytania dotyczące usług i produktów, a także kupować produkty, które dana firma oferuje. Facebook jest więc dziś idealnym miejscem do prowadzenia działalności, jeśli chcemy ją opierać na dystrybucji i reklamie w sieci internetowej.

Ile to kosztuje?

Przede wszystkim trzeba sobie jasno powiedzieć, że koszt działalności firmy na portalu społecznościowym jakim jest Facebook to przede wszystkim czas jaki temu należy poświecić. Początkujący pracują sami nad prowadzeniem konta na Facebooku. Ci, którym trochę lepiej się powodzi decydują się na zlecenie tego komuś innemu. Z reguły korzysta się z usług agencji do spraw social media. Zdarzają się jednak przypadki, gdy znacznie taniej jest zatrudnić dodatkowego pracownika, który będzie zajmował się prowadzeniem konta firmowego na Facebooku. W takim przypadku kosztem jest pensja naszego pracownika.
Z tego względu, że dziś Facebook dla firm daje możliwość sprzedawania poprzez sklep na tym portalu społecznościowym, to zatrudnienie osoby, która będzie się tym wszystkim zajmować wydaje się niemal niezbędne. Warto jednak to zrobić, ponieważ social media dają nam dziś bardzo duże możliwości dotarcia do klientów i zarabiania na tym sporych pieniędzy. Głupotą byłoby niewykorzystanie tego co daje nam Facebook jak i inne portale tego typu. Trzeba jednak zlecić pewne działania komuś trzeciemu, kto będzie w stanie poświecić temu sporo czasu. Niestety nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić sami!

 

facebook-rajem-dla-firm

ABOUT THE AUTHOR