|  | 

Reklama i internet

Zdobądź klientów dzięki YouTube

img-responsive

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że YouTube jest świetnym miejscem do reklamowania swoich usług, a także produktów. Trzeba jednak wiedzieć jak reklamy na tym portalu powinny tak naprawdę wyglądać. Jeśli kampania zostanie dobrze zrealizowana, to zauważymy znaczący wzrost zainteresowania naszymi usługami i produktami.

Bannery reklamowe

YouTube pozwala na wyświetlanie bannerów reklamowych podczas filmów. Możemy wykupić taką usługę w tym serwisie. Dzięki temu reklama naszej firmy będzie wyświetlała się osobom oglądającym filmiki opublikowane w serwisie. Bardzo wiele osób korzysta jednak z aplikacji takich jak AdBlock i nasza reklama nie zostanie wtedy wyświetlona. Warto dlatego zdecydować się nad innym rozwiązaniem, a jest nim praca z YouTuberami.

Korzystaj z usług znanych YouTuberów

Jeśli chcemy, aby reklama na Youtube przyniosła nam zyski, to warto rozpocząć współpracę z jednym z bardziej znanych twórców, który posiada w serwisie swój kanał z wieloma obserwującymi go osobami. Znani twórcy bardzo chętnie współpracują z różnego rodzaju firmami. Oczywiście nie jest to darmowa współpraca. Jest ona jednak znacznie atrakcyjniejsza dla firm od zakupu reklamy w formie bannera.
Reklama na kanale jakiegoś twórcy pozwala nam na dotarcie do konkretnej grupy odbiorców. Jeśli chcemy trafić do młodzieży szkolnej, to współpracujemy z twórcą, który tworzy treści skierowane do tej grupy osób. Jeśli zależy nam natomiast na sprzedaży na przykład części samochodowych, to warto współpracować z twórcą, który prowadzi kanał o motoryzacji, samochodach itp.

Cena współpracy

Tak naprawdę koszt tego typu reklamy zależy od tego jak daleki zasięg ma dany twórca. Bannery Youtube są drogie i mało skuteczne więc nie warto brać ich pod uwagę. Z YouTuberem możemy pracować za kwotę kilkuset złotych za filmik, jak i kilku tysięcy. Im bardziej znany twórca, tym ceny będą wyższe. Warto jednak z takiej współpracy korzystać, ponieważ jest to jak najbardziej skuteczna forma reklamy. Przekonało się zresztą o tym bardzo wiele firm z różnych branży. Czemu więc i nasza usługa, produkt nie miałby być reklamowany właśnie w taki sposób? Współpraca z twórcami YouTube to naprawdę ogromna korzyść!

 

zdobadz-klientow-dzieki-youtube

ABOUT THE AUTHOR