|  | 

Reklama i internet

Reklama na portalu społecznościowym

img-responsive

Jeśli zależy nam na dotarciu do jak największej grupy odbiorców, to musimy zadbać o to, aby być rozpoznawalnym w sieci. Warto skorzystać z możliwości jakie dają nam portale społecznościowe i zdecydować się na prowadzenie Fanpage dzięki, któremu będziemy bliżej naszych potencjalnych klientów.

Komu zlecić prowadzenie?

Możemy sami prowadzić nasz fanpage albo zlecić to komuś. Większość małych firm decyduje się na prowadzenie go samemu. O ile na początku rzeczywiście ma to sens, to po jakimś czasie będzie to znaczny problem, a skuteczność naszego Fanpage będzie spadać. Warto zdecydować się na zlecenie tego komuś kreatywnemu, kto pokieruje naszym kontem na portalu społecznościowym. Trzeba potrafić przyciągać ludzi do siebie, a nie każdy jest w stanie to skutecznie robić.

Koszt prowadzenia własnego Fanpage

Trzeba liczyć się z tym, że zlecając komuś prowadzenie Fanpage będziemy musieli za to zapłacić. Nikt nie wykona tego za darmo, a jest to naprawdę ciężka praca, choć wielu osobom może się wydawać, że w rzeczywistości tak nie jest. Za miesiąc prowadzenia konta na portalu społecznościowym musimy zazwyczaj zapłacić od kilkuset do nawet 1500 złotych. Nie są to małe pieniądze. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że ktoś musi poświęcić tej pracy sporą ilość czasu, to nie jest to bardzo wygórowana cena za tego typu usługę.

Po co nam Fanpage?

Sporo firm po jakimś czasie rezygnuje z prowadzenia konta na portalach społecznościowych. Twierdzą one, że tak naprawdę Fanpage nie jest im do niczego potrzebny. Czy rzeczywiście tak jest, że możemy z niego zrezygnować bez żadnych konsekwencji?
Niektóre firmy rzeczywiście są w stanie świetnie funkcjonować bez tego typu stron na portalach społecznościowych. Jeśli nie jesteśmy w stanie systematycznie aktualizować treści na Fanpage, to lepiej w ogóle z takiej możliwości promocji swojej działalności nie korzystać. Jeśli jednak podejmiemy się prowadzenia konta na portalu takim jak na przykład Facebook, to powinniśmy po krótkim czasie zauważyć, że tego typu promocja przynosi zamierzone efekty. Nie zapominajmy jednak o systematyczności, ponieważ odwiedzający naprawdę zwracają na to uwagę, a jest to przecież nasza forma reklamy.

 

reklama-na-portalu-spolecznosciowym

ABOUT THE AUTHOR