|  | 

Inne

Czy franczyza jest dobrym pomysłem?

img-responsive

Szukając własnej drogi i pomysłu na biznes, spotykamy się każdego dnia z różnymi możliwościami, a w głowie pojawiają się nowe opcje. Jedną z nich jest model prowadzenia biznesu w oparciu o franczyzę, czyli coś, co obecnie znacznie zyskuje na popularności. To model, w ramach którego korzystamy z licencji na wykorzystywanie nazwy i tożsamości marki o szerokim zasięgu, prowadząc własny biznes. We franczyzie współpraca opiera się na wzajemnych korzyściach dwóch przedsiębiorców. Zanim podejmiemy jednak taką współpracę, warto zastanowić się, czy to w ogóle dobry pomysł?

Z naszej perspektywy franczyza to dobre rozwiązanie nie tylko dla początkujących przedsiębiorców. Przede wszystkim w modelu franczyzowym mamy dużo bardziej ułatwiony start, ponieważ nie musimy od zera budować własnej marki, szukać na siebie pomysłu, niszy oraz przeprowadzać dokładnej analizy rynku. Franczyza to korzystanie z know how i historii marki o uznanej pozycji na rynku, dzięki czemu już wchodzimy w biznes na określonym pułapie i nie musimy martwić się takimi aspektami jak działania wizerunkowe, czy marketingowe. To prowadzone jest ponad nami na szczeblu franczyzodawcy.

Co jeszcze warto docenić we franczyzie?

Franczyza to również gotowy plan na biznes, gotowy szablon, który musimy tylko zastosować u siebie i wzorem setek innych osób, które odniosły w ten sposób sukces, budować własną niezależność. Franczyzodawcy zależy na naszych jak najlepszych wynikach, ponieważ im więcej zarabiamy my, tym więcej zarabia główna marka. W związku z tym możemy liczyć na szeroki zakres wsparcia już od momentu wyboru lokalizacji punktu, negocjacji warunków najmu lokalu, czy rekrutacji pracowników.

Cykliczne szkolenia biznesowe oraz wsparcia w zatowarowaniu sklepu i wyposażeniu go w niezbędne sprzęty elektroniczne i systemy IT to również kolejny atut franczyzy. Tak naprawdę z naszych barków spada wiele codziennych zadań, które mogłyby wydłużyć proces budowania własnej marki lub nawet sprawić, że w trakcie tej drogi z tego zrezygnujemy. Ze względu na preferencje zakupowe i potrzeby konsumentów, niektóre franczyzy cieszą się większym zainteresowaniem. Jeżeli taki model jest dla Ciebie i interesuje Cię franczyza, odzież może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę współpracy od grupy modowej https://gpoland.com.pl/.

czy-franczyza-jest-dobrym-pomyslem

ABOUT THE AUTHOR