|  | 

Inne

Różnice techniczne adresów

img-responsive

Numer identyfikujący nasz komputer w sieci jest czymś, co definiuje także naszą wirtualną tożsamość i pozwala odróżnić się od innych.
Adresy IP można dzielić na stałe i zmienne – niektórzy z nas mają inny numer przy okazji każdego nowego logowania się do sieci, ale w przypadku innych numer ten nie podlega zmianie. Adres IP może być również prywatny, jak i publiczny. Prywatny oznacza, że jest zarezerwowany dla jednej osoby i inne sprzęty nie mają do niego dostępu, co skutkuje jednak niemożnością wymiany pewnych informacji.

 

Publiczny z kolei jest bardziej ryzykowny – można wprawdzie komunikować się z innymi właścicielami sprzętu i wymieniać z nimi swoimi danymi, jednak nie ma się takiej anonimowości i bezpieczeństwa w internecie, jak w przypadku prywatnego adresu. Aby sprawdzić swój numer identyfikacyjny należy wpisać w internecie frazy takie jak “mojeip“, “jak sprawdzić ip”, etc., a przekieruje nas to na konkretną stronę na której będziemy mogli bez trudu zweryfikować naszą tożsamość – począwszy od samego numeru, poprzez hosta, aż po naszą lokalizację włącznie z miastem, państwem, współrzędnymi geograficznymi, a nawet strefą czasową.

roznice-techniczne-adresow

ABOUT THE AUTHOR