Press ESC to close

Oferty pracy – na co warto zwracać uwagę?

W obecnych czasach poszukiwanie pracy można rozpocząć na różne sposoby. Popularne jest zarówno roznoszenie wydrukowanych CV, jak i składanie ich w odpowiedzi na wystawione przez firmę oferty. Na co warto zwracać uwagę decydując się na odpowiedź na ogłoszenie?
Obecnie można znaleźć różnego rodzaju ogłoszenia dotyczące pracy. W takim ogłoszeniu powinna być podana nazwa firmy oraz stanowisko, o które można się obiegać. Obecnie można jednak napotkać na oferty, w których nazwa firmy nie jest podana. Teoretycznie ma to chronić przed nieuczciwą konkurencją, jednak uniemożliwia sprawdzenie firmy przez potencjalnego pracownika. Na takie ogłoszenia zazwyczaj lepiej uważać, ponieważ rzadko zdarza się, by uczciwy pracodawca musiał ukrywać nazwę firmy.

 

Szukając ogłoszeń na głównych stronach tablic lub specjalnych serwisów, należy zwracać uwagę na to, jakiego obszaru dotyczy. Można również zdecydować się na samodzielny wybór, poprzez wpisanie na przykład praca Tarnowskie Góry. Wtedy obszar wyszukiwania zostanie zawężony, co zwiększy szansę odnalezienia atrakcyjnej oferty. Zwykle możliwe jest ustawienie powiadomień mailowych o potencjalnie interesujących ogłoszeniach.