|  | 

Inne

Uszkodzenia ekranu laptopa – co robić w takiej sytuacji

img-responsive

Laptop to zdecydowanie jedno z najczęściej używanych urządzeń elektronicznych. Na laptopie pracujemy, uczymy się, przygotowujemy prezentacje i pliki tekstowe ale również możemy korzystać z mediów społecznościowych czy oglądać filmy i seriale. Czasami jednak w wyniku intensywnego użytkowania lub nieszczęśliwego wypadku dochodzi do upadku laptopa i uszkodzenia matrycy. To bardzo przykre gdyż najczęściej dyskwalifikuje laptop z możliwości dalszego użytkowania. Uszkodzony ekran poważnie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Rozwiązaniem w takim przypadku będzie wymiana matrycy w laptopie hp. Kiedy należy to zrobić? Oraz ile to będzie kosztować?

Najczęstsze uszkodzenia matrycyWśród najczęstszych uszkodzeń matryc w laptopach możemy wymienić uszkodzenia mechaniczne i elektroniczne. Uszkodzenie mechaniczne to inaczej stłuczenie matrycy objawiające się pęknięciami i czarnymi plamami.
Uszkodzenia elektroniczne z kolei najczęściej objawiają się pionowymi pasami wzdłuż ekranu, bardzo słabą widocznością obrazu lub w ogóle jego brakiem. Do tego typu uszkodzeń zalicza się również brak podświetlenia.
Inne charakterystyczne sygnały zwiastujące konieczność wymiany matrycy to: zmienione kolory, miganie ekranu, kolorowe pasy na ekranie, wystąpienie białego ekranu zmieniającego barwy, kolorowe pionowe pasy, czarne plamy czy występowanie na ekranie różnych kolorów. Ekran może w ogóle nie pokazywać obrazu, zdarza się też, że użytkownik traci obraz gdy poruszy ekranem. Tego typu incydenty wpływają na komfort korzystania z urządzenia, często w ogóle uniemożliwiają codzienną pracę lub rozrywkę.

Ile to będzie kosztować

Na ostateczną cenę takiej usługi składa się koszt wykonania oraz cena samej matrycy. Wymiana matrycy w laptopie hp kosztuje najczęściej 50-80 zł ale musimy doliczyć do tego również cenę matrycy: ceny są różne w zależności od modelu laptopa, najczęściej wahają się w przedziale 100-400 złotych. Serwisy najczęściej udzielają gwarancji na wymienioną matrycę (zwykle jest to 12 miesięcy).

uszkodzenia-ekranu-laptopa-co-robic-w-takiej-sytuacji

ABOUT THE AUTHOR